ABTTF
TR
HABER BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN Bülten İcon
Batı Trakya

Korona virüsü Yunanistan’a da ulaştı

27.02.2020

Yunanistan’daki ilk korona vakası Selanik’te görüldü. Yakın zamanda Milano’ya seyahat eden 38 yaşındaki bir kadında yapılan testler sonucu korona virüsüne rastlandı. Virüsü taşıyan kadının İtalya’dan Yunanistan’a pazar günü uçakla döndüğü bildirildi. 

38 yaşındaki Yunan vatandaşı, korona virüsü saptanmasının ardından Selanik’te karantinaya alındı. Hastanın son günlerde temas kurduğu kişiler de gözlem altında. Yakın çevresinden arkadaş ve akrabaları kendi istekleri ile özel birimlerde karantina altında tutuluyor ve sağlık durumları yakından takip ediliyor. 

Söz konusu hasta yakın bir zamanda Selanik Belediyesi’ni ziyaret ettiği için belediye binası da dezenfekte ediliyor. 

Ayrıca, hastanın okul çalışanları ile temasta bulunması nedeniyle, 105. Selanik İlkokulu’nun da bugün tedbir amacıyla kapalı tutulmasına karar verildi.

Dün Selanik’te gerçekleştirilen acil durum toplantısı sonucu doktorlara ve tüm sağlık personeline maske giyme zorunluluğu getirildi. Soğuk algınlığı semptomlarına sahip olan hastaların da mutlaka maske giymesine karar verildi. 

https://www.in.gr/2020/02/27/greece/koronaios-anisyxia-gia-tin-epomeni-mera-nea-ektakti-syskepsi-sto-yp-ygeias/

https://www.in.gr/2020/02/26/greece/koronaios-entos-ton-synoron-kai-episima-polla-ta-ypopta-krousmata-se-epifylaki-oi-arxes/

https://www.in.gr/2020/02/26/greece/apolymainetai-dimarxeio-tis-thessalonikis-episkeftike-38xroni-asthenis/

GALERİ