ABTTF
TR
HABER BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN Bülten İcon
Batı Trakya

Batı Trakya Türk okullarında encümen heyeti seçimleri yine ertelendi

21.04.2021

ABTTF Başkanı: “Ülkemiz makamlarından okullarımızdaki encümen heyeti seçimleri ile ilgili taleplerimize yanıt vermesini ve ısrarla sürdürdüğü çözümsüzlük yaklaşımına derhal son vermesini talep ediyoruz.”

Batı Trakya Türk toplumuna ait özerk statüdeki okullarda encümen heyeti seçimleri sekizinci kez ertelendi. Yunanistan’ın Doğu Makedonya-Trakya Eyaleti İlk ve Ortaöğretim Müdürlüğü tarafından alınan karar uyarınca 20 Nisan 2021’de yapılması öngörülen encümen heyeti seçimleri 18 Mayıs 2021 tarihine ertelendi. 

Konuyla ilgili olarak Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu (ABTTF) Başkanı Halit Habip Oğlu, “Ülkemiz makamlarının okullarımızdaki encümen heyeti seçimleri ilgili devam eden sorunun ivedilikle çözüme kavuşturulması konusunda iyi niyetten yoksun olduğu son erteleme kararı ile bir kez ortaya çıkmıştır. Encümen heyeti seçimlerinin ilan edildiği üzere ülkemizde salgın önlemlerinin gevşetileceği ve okulların açılacağı önümüzdeki mayıs ayının 18’inde mutlaka yapılmasını bekliyoruz. Ülkemiz makamlarından okullarımızdaki encümen heyeti seçimleri ile ilgili taleplerimize yanıt vermesini ve ısrarla sürdürdüğü çözümsüzlük yaklaşımına derhal son vermesini talep ediyoruz.” dedi.

*Fotoğraf: www.gundemgazetesi.com 

GALERİ