ABTTF
TR
HABER BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN Bülten İcon
Batı Trakya

İzinsiz tadilat suçlamasıyla Koray Hasan’a hapis ve para cezası!

03.10.2018
1928 yılında kurulan Gümülcine Türk Gençler Birliği(GTGB)’nin eski Başkanı Koray Hasan, 2 Ekim 2018 tarihinde Gümülcine Tek Hakimli Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülen davada lokal binasında izinsiz tadilat yaptığı gerekçesi ile 6 ay hapis ve 5 bin avro para cezasına çarptırıldı.

2010-2017 döneminde GTGB Başkanı olarak görev yapan Koray Hasan, dernek binasında izinsiz olarak badana yapma, çatı kiremitlerini değiştirme, tuvaletlerde tadilat yapma suçlaması ile hakim karşısına çıktığı davada suçlu bulunarak hapis ve para cezasına çarptırıldı.

Ayrıca benzer suçlardan hakkında ikinci bir dava açılan Koray Hasan aynı gün ikinci kez hakim karşısına çıktı. İzinsiz tadilat suçlaması ile açılan ikinci dava, hangi tadilat işlemlerinin izne tabi olduğunun araştırılması amacıyla 18 Haziran 2019’a ertelendi.

Konu ile ilgili açıklama yapan Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu(ABTTF) Başkanı Halit Habip Oğlu, “Gümülcine Türk Genç Birliği Eski Başkanı Dr. Koray Hasan’a verilen hapis ve para cezasını kınıyoruz. Başkanlık yaptığı dönemde dernek lokalinin fiziki şartlarını iyileştirmekten başka herhangi bir amaç gütmeden yapılan tadilat nedeniyle Hasan’a hapis ve para cezası verilmesi Batı Trakya Türk toplumunu temsil eden kişilere ve kuruluşlara yönelik gözdağıdır. İsminde “Türk” kelimesi geçtiği için derneklerimizi kapatan ve yenilerinin kurulmasına izin vermeyen Yunanistan bölgedeki Türk varlığına karşı tahammülsüzlüğünü böylece göstermiştir" dedi.

*Fotoğraf: www.gundemgazetesi.com
GALERİ