ABTTF
TR
HABER BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN Bülten İcon
Batı Trakya

ABTTF yönetiminden Batı Trakya’ya çalışma ziyareti

16.03.2020

Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu(ABTTF), Batı Trakya’ya çalışma ziyareti gerçekleştirdi. ABTTF Başkanı Halit Habip Oğlu ile ABTTF Başkan Yardımcısı Sami Yusuf’ta oluşan ABTTF heyeti, 14 Mart 2020 Cumartesi günü Batı Trakya Türk toplumunun seçtiği Rodop Müftüsü ve Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu(BTTADK) Başkanı İbrahim Şerif ve İskeçe Müftüsü Ahmet Mete’yi makamında ziyaret ettiler. 

Batı Trakya’daki temasları kapsamında ABTTF heyeti, Gümülcine’deki makamında İbrahim Şerif’i ziyaret ederek Şerif’i tekrar BTTADK Başkanı seçilmesi dolayısıyla tebrik etti. ABTTF Başkanı Halit Habip Oğlu, Batı Trakya Türk toplumunun en üst karar alma organı olan Danışma Kurulu’na ve Şerif’e olan desteklerini ifade ederek Batı Trakya Türk toplumunun hak ve özgürlükler mücadelesinde ABTTF olarak her türlü işbirliği ve desteğe hazır olduklarını kaydetti. 

İskeçe’de Ahmet Mete’yi makamında ziyaret eden ABTTF heyeti, 14 Temmuz 2016 tarihinde askerlik görevi yaparken boğularak hayatını kaybeden Batı Trakya Türk toplumu mensubu Ahmet Katunlu’nun Batı Trakya’nın Gökçepınar köyündeki cenaze törenine katıldığı ve cenaze namazını kıldırdığı için “makam gaspı” suçlamasıyla yargılandığı davada 4 ay hapis cezasına çarptırılması dolayısıyla Mete’ye geçmiş olsun dileklerini sundu. Müftü Mete’ye ABTTF olarak desteklerini ABTTF Başkanı Halit Habip Oğlu, Mete ile Batı Trakya Türklerinin güncel sorunlarını değerlendirdi. 
 

GALERİ