ABTTF
TR
HABER BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN Bülten İcon
Batı Trakya

Almanya’nın Iserlohn şehrindeki Müslüman mezarlığına yapılan çirkin saldırıyı kınıyoruz!

05.01.2022

ABTTF Başkanı: “Iserlohn kentindeki Müslüman mezarlığına yapılan bu çirkin saldırıyı en sert şekilde kınıyor, faillerinin en kısa sürede yakalanarak adalete teslim edilmelerini ve hak ettikleri cezaya çarptırılmalarını istiyoruz.”

Almanya’nın Iserlohn şehrindeki Müslüman mezarlığına 1 Ocak 2022 gecesi kimliği kişi veya kişilerce saldırı gerçekleştirildi. Saldırıda mezar taşları kırılmak suretiyle 20 mezarlık tahrip edildi.  

Saldırıyla ilgili olarak Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu (ABTTF) Başkanı Halit Habip Oğlu, “Avrupa’da yaşayan Batı Trakya Türklerinin temsilcisi ABTTF olarak Iserlohn kentindeki Müslüman mezarlığına yapılan bu çirkin saldırıyı en sert şekilde kınıyor, faillerinin en kısa sürede yakalanarak adalete teslim edilmelerini ve hak ettikleri cezaya çarptırılmalarını istiyoruz. Yeni yıl gecesinde meydana gelen nefret temelli bu saldırı, Avrupa’da son yıllarda artış gösteren İslamofobi’nin yeni bir örneğidir. Almanya’da barış içerisinde bir arada yaşama kültürüne zarar veren bu tür saldırıların bir daha yaşanmaması için Alman makamlarını gerekli tüm tedbirleri almaya davet ediyoruz.” dedi.